U Zadru na bazenu ŠC-a Višnjik prošlog vikenda se održao drugi turnir hrvatske vaterpolo amaterske lige ove sezone, a VK Garmenjak iz Barotula koji je već drugu sezonu član VAL lige je osvojio odlično treće mjesto.
Kako donosi Otok Pašman, na turniru je sudjelovalo 9 klubova podijeljenih u 3 grupe. Garmenjak je u svojoj Grupi A u prvom dijelu turnira odigrao dvije utakmice; protiv AVK Gospari je u napetoj utakmici izgubio 8 – 7 (5 – 5) dok je VK Marsoniu svladao velikom gol razlikom 9 – 2. Tako se nakon bodovnog dijela plasirao u polufinale gdje se kao bolji protivnik pokazao VK Kitovi. U utakmici za treće mjesto Garmenjak je pobijedio VK Stari Mornar 3 – 2 te tako osigurao treće mjesto na turniru.
- Najvažnije vijesti svakog radnog jutra
- Vremenska prognoza i ključne teme dana
- Bez spama, odjava u jednom kliku
- Sve objave portala 023.hr
- Brze obavijesti o breaking news
- Izravno u Messenger inbox
Naslov pobjednika turnira je osvojila splitska ekipa Kitovi, dok je drugo mjesto pripalo ekipi Gospara iz Dubrovnika.
Nakon dva odigrana turnira VAL lige VK Garmenjak zauzima u trenutnom poretku lige četvrto mjesto, a u nastavku ove sezone nas još očekuju tri turnira; u ožujku u Slavonskom Brodu, u svibnju u Sisku te za kraj sezone natjecanje u Splitu.
