Izvršni direktor Levi’sa potaknuo je raspravu o tome koliko često trebate prati traperice. Prema njegovoj teoriji trebali biste pod svaku cijenu izbjegavati pranje traperica u perilici i čistiti samo dijelove koji su zamrljani kad je to potrebno.
“Nikada nisam rekao da ne perete traperice. Ali, pravi ljubitelji trapera nikada taj materijal neće staviti u perilicu rublja. Dakle, to je ono što ja radim”, rekao je izvršni direktor Levi’sa Charles Bergh.
Dodao je da ako mu na traperice padne hrana, to će odmah očistiti, a ako bio vani i preznojio se u hlačama, oprat će ih pod tušem.
Iako ovo nekima može zvučati odvratno, zapravo postoje neki dokazi koji sugeriraju da traperice ostaju nevjerojatno čiste i bez pranja.
Godine 2011. istraživači sa Sveučilišta Alberta izveli su eksperiment koristeći prljave traperice jednog od svojih studenata. Josh Le nije prao traperice 15 mjeseci, a onda ih je testirao na sve bakterije. Nakon toga ih je oprao u perilici, nosio još dva tjedna i ponovno testirao.
Zanimljivo, razine bakterija nisu toliko značajno varirale. Traperice su bile više-manje jednako čiste nakon dva tjedna nošenja kao i nakon 15 mjeseci bez pranja.
Rachael McQueen, izvanredna profesorica na Sveučilištu Alberta koja je provela istraživanje, bila je iznenađena rezultatima. “Pronašla sam samo puno kožnih bakterija. To pokazuje da, barem u ovom slučaju, rast bakterija nije veći ako se traperice ne peru redovito”.