Fantastične vijesti iz tjedna u tjedan stižu iz Atletskog kluba Fortius!
Nakon Jakova Pijace, koji je prije dva tjedna izborio normu za svjetsko juniorsko prvenstvo u bacanju koplja, sada je to pošlo za rukom i Nini Vrdoljak koja je u utrci na 200m otrčala 24,31 s i sa 4 stotinke bržim vremenom ostvarila traženu normu. Nina je u toj utrci osvojila prvu od svoje dvije bronce na ovom prvenstvu.
- Najvažnije vijesti svakog radnog jutra
- Vremenska prognoza i ključne teme dana
- Bez spama, odjava u jednom kliku
- Sve objave portala 023.hr
- Brze obavijesti o breaking news
- Izravno u Messenger inbox
– Ovo je veliko postignuće kako za Ninu tako i za naš mali klub koji koji iz godine u godinu jača i postiže sve kvalitetnije rezultate u skladu s imenom kluba (Fortius=jače). Drugu medalju također brončanu osvojila je prvi dan na 100m gdje je sa izvrsnim rezultatom od 11,93s (18 stotinki osobni rekord) nagovjestila ono što se dogodilo dan kasnije. U kvalifikacijama je uz jači vjetar od dopuštenog trčala i brže 11,90s. Bravo Nina!, objavili su iz Fortiusa.
Nadalje, Noa Stipić je pobjedio sa skokom od 6,92m i tako se približio na samo 8cm do norme za U18 prvenstvo Europe u skoku u dalj gdje norma iznosi točno 7m. Za ispunjenje norme Noi ostaje još 14 dana te se nadamo da će uspjeti preskočiti zadanu normu.Sretno
– U disciplini bacanja koplja ostvarili smo dvostruku pobjedu. Jakov Pijaca, naš putnik na svjetsko juniorsko prvenstvo lako je pobjedio sa solidnim hitcem od 62,02m, dok je drugi bio Grgo Dominik Anzulović sa vrlo dobrim hitcem od 57,14m. Samo natjecanje je proteklo bez natjecateljske neizvjesnosti pa su ovaj put izostale malo veća rezultatska postignuća osobito se to odnosi na našeg Jakova Pijacu. Naše dvije nove medalje i velike čestitke za obojicu. Odlični Teodor Luketić troskočio je do prvog mjesta sa rezultatom od 14,13m što je čak 58cm duži troskok od prijašnjeg osobnog rekorda. Bravo za najboljeg troskokaša Ličko Senjske županije kojeg je polazak u srednju školu doveo u Zadar i naš klub. Bravooo Teo.
Uz spomenutih petoro na ovom prvenstvu nastupilo je još pet atletičarki koje su ostvarile vrlo zapažene rezultate. 5. mjesto u troskoku za Cvitu Zanki sa rezultatom 11,58m što je samo 1cm kraće od osobnog rekorda, koji bi vjerojatno bio nadmašen da u zagrijavanju za nastup nije ozlijedila skočni zglob odrazne noge. Dan kasnije pokušala je skakati u vis, ali joj ozljeda nije dozvolila kvalitetan nastup.
Miriam Medved je u svoja dva povratnička nastupa nakon ozljede otvorila sezonu sa solidnim plasmanima i rezultatima koji će sigurno biti bolji kako sezona bude odmicala.Miriam.je u utrci na 800m osvojila 5. mjesto sa rezultatom 2:14,07min,a na 400m 6. mjesto sa rezultatom 58,41s. Vrlo dobro 7. mjesto u bacanju koplja osvojila je Lana Jurinović koja je prvi put bacala seniorsko koplje te je pritom ostvarila daljinu od 37,63m. Koplje su još bacale Vanesa Lonić (prvi put također) i Paola Zubčić. Vanesa je bacila 30,25m i osvojila 9. mjesto, dok je Paola bila 12. sa točno 25m. Noa Stipić je drugog dana nastupio i na 200m gdje je osvojio 12. mjesto sa novim osobnim rekordom koji sad iznosi 23,32s.
– Bravo za sve naše natjecatelje uz napomenu da smo na ovom natjecanju osvojili šest medalja i bili najuspješniji atletski klub u Dalmaciji, a šesti u Hrvatskoj.
