Mještani Sv. Filipa i Jakova i jučer su nastavili sa svojim aktivnostima kojima žele spriječiti gradnju antenskog stupa na lokaciji koja je preblizu kućama i nije pogodna za takav uređaj.
Tako su tijekom jutra svojim vozilima spriječili prolazak kamiona koji je vozio armaturu na gradilište.
Mirni prosvjed je, kako saznajemo, nastavljen i sinoć, no čini se ipak da su njihovi napori urodili nečim jer prema informacijama koje smo dobili od našeg sugovornika Rikarda Baričića, investitor je odustao od ove lokacije!
- Najvažnije vijesti svakog radnog jutra
- Vremenska prognoza i ključne teme dana
- Bez spama, odjava u jednom kliku
- Sve objave portala 023.hr
- Brze obavijesti o breaking news
- Izravno u Messenger inbox
Naime, nije to još službena informacija, no, kako nam je rekao, mještanima je jučer rekao izvođač radova kako je investitor odustao od sporne lokacije te su povučeni svi strojevi s kojima su se trebali vršiti radovi postavljanja.
Ipak, mještani su i dalje na oprezu jer još čekaju službenu potvrdu ove informacije te će stoga i dalje štititi ovu lokaciju.
Zatražili smo danas i službeno očitovanje Općine Sv. Filip i Jakov, ali do trenutka pisanja ovog teksta, nismo dobili odgovor pa se nadamo da će isti uskoro stići.
Podsjetimo, mještani Sv. Filipa i Jakova dva su dana mirnim prosvjedom davali do znanja što misle o postavljanju antenskog stupa u borovoj šumi, obzirom da je trebao biti postavljen sto metara od prve kuće, a po prostornom planu Općine Sv. Filip i Jakov, tamo antenski stupovi ne smiju biti bliže od 500 metara od građevinskog područja, rekli su nam.
Osim toga, ta je lokacija ucrtana u općini kao Z3 zona, odnosno zelena površina, a već postoji plan, odnosno projekt za gradnju tzv. park šume baš na tom mjestu.
Dodajmo da su jučer mještani podnijeli niz prijava građevinskoj inspekciji i Državnom inspektoratu.
