Nakon stabilnog i sparnog dana, u kasnim večernjim satima iznad sjevernog i osobito srednjeg Jadrana razvili su se snažni grmljavinski oblaci. Do ponoći su nevere zahvatile široko područje od Zadra do Makarske, a najizraženiji grmljavinski sustavi zabilježeni su tijekom noći nad dijelovima Brača, Hvara i Lastova.
Uz prodor centra sredozemne ciklone, koja se premješta prema jugoistoku Europe, oborine su pogodile veći dio sjeverne i srednje Dalmacije. Grmljavina je zabilježena u Podstrani, Omišu, na istoku Brača, središnjem Hvaru, zapadnoj Korčuli i duž makarskog primorja. Sustav se brzo premješta zahvaljujući zapadnoj visinskoj struji, pa se zasad ne očekuje ponavljanje ekstremnog scenarija poput onog koji je u utorak ujutro pogodio šire splitsko područje.
Zanimljiv meteorološki podatak dolazi iz Viškog kanala, gdje je meteorološko-oceanografska plutača zabilježila udare tramontane do 28 m/s, odnosno gotovo 100 km/h. Ipak, olujni vjetar nije dugo potrajao.
Na zadarskom području kiša je počela padati oko 4 sata ujutro, a podno Velebita se razvila bura koja će se tijekom dana proširiti duž cijele obale. U srijedu će puhati umjerena do jaka bura, ponegdje s vrlo jakim udarima.
Jutro donosi posljednje tragove neverina, uglavnom na otvorenom moru, a već tijekom prijepodneva očekuje se postupno razvedravanje i prestanak oborina. Srijeda će pritom biti najhladniji dan tjedna – najviše dnevne temperature kretat će se od 22°C u unutrašnjosti do 27°C na obali.
U nastavku tjedna slijedi stabilizacija – prevladavat će suho i sunčano vrijeme. Noći će biti ugodne, a u Dalmatinskoj zagori i prohladne, dok će dnevne temperature rasti na vrijednosti između 27 i 32°C. Povremena bura i tramontana zadržat će se do subote, nakon čega slijedi slabljenje vjetra, navodi DalmacijaDanas.